Vieno baro istorija. Nykštukai kelia vėliavas

Categories: Naujienos,Vieno baro istorija

Kai kitą kartą ryte pabudę per valstybinę šventę išvysite ant savo namo iškeltą valstybinę vėliavą – tai žinokite, tai nykštukai nakčia užsuko ir užkėlė. Tikrai, tikrai… Ir vėliavos laikiklį lygiai taip pat prie namo jie prisuko, nors savivaldybė to ir negali patvirtinti. O šitos pasakos pradžia tokia, kad kolega sugalvojo tokį apsukrų manevrą atkreipti aplinkinių dėmesiui – tam reikėjo sužinoti, ar galima laisvai prisukti vėliavos laikiklį prie namo fasado. Kadangi savivaldybėje mano vardas, ko gero, jau buvo tariamas su nedideliu pasidygėjimu, ne problema buvo ir dar kartą eiti į ataką. Kantrybės tikrai užtektinai turiu – bet va tada ir prasidėjo fokusai-marokusai. Nes niekas nežino, nei kas tie nykštukai, nei kada dirba, nei kas juos prižiūri. Iš pradžių pagarbioje tyloje, niekas neatsakė. Kai neapsikentusi kreipiausi į skyriaus direktorių, tada sulaukiau dviejų laiškų, kurių vienas vis dar neatsakė į mano klausimą, liepė kreiptis į pastato administratorių. Kitas atėjo tiesiai iš administravimo skyriaus ir liepė man perskaityti įstatymą dėl vėliavų naudojimo. Aš šviesiaplaukė, bet skaityti moku, tad pagarbiai atsakiau, kad tai pirmiausiai ir padariau, deja, ten tokios informacijos tikrai nėra. Be to, abejoju, ar įstatymai nustato tokias smulkmenas, kaip kas prisuks laikiklį prie pastato, ant kurio reikia iškelti vėliavą. Mano atsakymas vėl buvo pagerbtas tyla. Dar pamiršau pridurti, kad istorija prasidėjo kovo 21 dieną.

Kitą dieną kreipiausi į 4 savivaldybės skyrius, prašydama atsakyti į klausimą, arba nukreipti į skyrių ar padalinį, kuris galėtų atsakyti. Praėjo jau trečia diena. Vienas skyrius atsakė, kad dėl šio dalyko kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją… čia buvo mano intarpas isteriškam juokui. Kitas skyrius atsakė, kad jei niekas negalėjo atsakyti, tai turėčiau kreiptis į Naujamiesčio būstą. Kiti du vis dar neatsakė.

Šioje tyrimo stadijoje turėjau tik vieną išvadą – nykštukai, žmonės, tikrai nykštukai tas vėliavas kelia…

Palaukiau dar kelias dienas ir kovo 27 kreipiausi į miesto plėtros departamentą, kurio direktorė perdavė klausimą vienai iš specialisčių, o kartu nepatingėjau ir brūkštelėjau ir turto skyriui… galbūt, o galbūt koks nors protingas žmogus galės atsakyti į paprastą klausimą. O klausimas išties paprastas, atsakyti užtenka „taip“ arba „ne“, bet, deja, su mūsų savivaldybe nebūna taip tiesiai. Pastarojo darbuotoja atsakė operatyviai, kad nežino, kur dar galėčiau kreiptis, rekomendavo pabandyti Naujamiesčio būstą, galbūt jie tuos laikiklius prisukinėja… Po poros dienų gavau atsakymą ir iš Miesto plėtros departamento, kurie mane informavo, kad perdavė klausimą… Ir niekada dabar neatspėsite kam… Nes aš truputį net atsisėdau… Ir dar paverkiau posmelį:

VALSTYBINEI TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJAI PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

Dėl vėliavos laikiklio… Ir čia sumirksiu lėtai keturis kartus, nes nežinau, ar pasaulis išprotėjo, ar man su galva negerai. Jeigu dar nesėdit skaitydami, tai dabar tikrai prisėsite – po keturių dienų gavau informaciją, kad inspekcija rekomendavo kreiptis su raštišku paklausimu ne bet kur kitur, bet į…. APLINKOS MI-NI-STE-RI-JĄ.

Va čia tai jau pradėjau juoktis. Iki ašarų. Pastarųjų paskui buvo ir daugiau… Ypač kai atsakymą gavome gegužės 22 – ne, pasirodo leidimo nereikia. Kodėl ašarojau? Nes atsakymo į paprastą klausimą reikėjo laukti 2 mėnesius, nes tame laiko tarpe reikėjo 14 el. laiškų su užklausomis ir priminimais, nes buvau užsidėjusi 7 priminimus telefone, kad nepamirščiau, praleidau ne vieną valandą naršydama ir galvodama, kuris departamentas ar institucija galėtų atsakyti ir visa tai tik iš mano pusės… Dėl vėliavos laikiklio ant kojų buvo sukelta MINISTERIJA, dirbo eilė žmonių, rašė raštus, aiškinosi… Aš neįsijausiu į ditirambus apie absurdą, pinigų švaistymą, nesugebėjimą sutvarkyti ir optimizuoti veiklos iki tokio laipsnio, kai dėl vėliavos laikiklio reikia raštiškai kreiptis į ministeriją. Šiame etape man tiesiog labai gaila tų žmonių, kurie savo egzistenciją įprasmina darydami tokią beprasmybę kasdien. Giliau kasti nematau prasmės, nes ir taip matyti, kad vos lazdele sukrutinus, viskas subyrėtų ant galvos. Žinokit, geriau jau tas vėliavas keltų nykštukai…

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA