Tiesa ar melas – nuo alaus užauga pilvas

Categories: Alus,Naujienos

Alaus pilvukas yra, ko gero, vienas intensyviausiai kultivuojamų mitų alkoholinių gėrimų rinkoje: ne viena reklama, sveikos gyvensenos, sporto portalai teigia, kad neva nuo alaus užauga pilvas ir apie presą galima tik svajoti. Žinoma, tokius straipsnius lemia skirtingi motyvai, o į tyrimus ar smulkmenas gilinamasi mažiau – svarbiausia prigąsdinti, kad tikrai sustorėsite, arba nuraminti, kad alus išgelbės Jus nuo tūkstančio ligų.  Nei vienas, nei kitas teiginys nėra nei melas, nei visiška tiesa. Pabandysime atsakyti paprastai, kodėl kiekviena klišė vaizduoja alų iš bokalų maukiantį rubuilį:

  1. Visų pirma, energija reikalinga sudeginti alui tikrai matuojama kalorijomis, tik pastarosios vadinamos „tuščiomis“, nes pats gėrimas turi labai nedaug maistinių medžiagų, ir  jame (beveik) nėra riebalų (priklausomai nuo to, kokį alų geriate, mat, pasitaiko ir su šonine virto ;D), todėl organizmas neturi ką perduoti ląstelėms, o tiesiog kaip ir bet kokį kitą alkoholį, siekia jį pašalinti iš sistemos.
  2. Tuo metu, kai geriate alų, Jūsų kūnas siekia kuo greičiau apdirbti šias tuščias kalorijas, ir kol jos yra deginamos, gliukozės arba bet kokio kito maisto virškinimo procesai organizme sulėtėja arba yra sustabdomi. Jeigu esate sportininkas, trumpiau tariant – geriant sustoja riebalų deginimo procesai, kol iš organizmo nėra pašalintas alkoholis, o tuo metu suvartoti užkandžiai nueina į saugyklas (pas vienus į pilvuką, pas kitus į šonus, čia jau priklauso, kas kur kaupiam žiemines atsargas ;).
  3. Kitas nelemtas aspektas yra tai, kad alkoholis skatina apetitą. Kodėl tai vyksta? Anglies dvideginis ir kartumą suteikiantys ingredientai sudirgina skrandžio gleivinę, todėl nevalingai siekiame tų riešutų, burgerių ir kitų sotesnių, riebių patiekalų, ilgai nuslopinančių alkio signalus. Pastarieji (o ne Jūsų geriamas alus) laikui bėgant tikrai gali susikaupti ant talijos.

Kaip ten bebūtų, alus nėra priešas, o vartojamas saikingai, ne tik, kad nesutrukdys siekti sportinių ar sveikatos tikslų, o kaip tik gali juos ir paskatinti. Atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu padaryta išvada, kad vartojant nedideliais kiekiais, galima sumažinti blogojo cholesterolio, širdies ligų riziką, tačiau ta tikrai nėra stebuklingas receptas ilgaamžiškumui. Kitas aspektas, kurį svarbu paminėti – tokį pilvuką Jums gali užauginti ne tik alus, bet bet koks kitas alkoholis, todėl negalima griežtai priskirti tik vieno tipo gėrimo prie svorio padidėjimo pavojaus. Be sudėtingų formulių ir išvedžiojamų, galime sakyti, kad mėgaudamiesi alumi, jį ragaudami, o ne maukdami bokalais, o kartu apgalvotai užkandžiaudami, išvengsite alaus pilvo baubo, ir kitus galėsite nuraminti: pilvotu barzdočiumi pernakt netapsite… na, nebent pats taip norėsite 😉

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA