Suderinti nesuderinamą – kava ir alus

Categories: Alus,Maistas,Naujienos

Jeigu manėte, kad desertas ir alus kartu yra nesulaužomas tabu, šį mitą jau paneigėme (kaip derinti alų ir desertus skaitykite čia), o dabar atėjo metas kitai nedidelei priklausomybei – į sceną žengia jos didenybė, kava. Taip, alų ir kavą tikrai galima suderinti: nesvarbu ar gersite kaip kokteilį, o gal ragausite abu paeiliui, kiekvienas derinimas, juk ir yra skirtingų skonių profilių draugystė ir vienas kito papildymas. Kalbant apie kavą ir alų, greičiausiai esate girdėję apie stauto ir espresso kokteilius, bet šįkart pateikiame kelis pavyzdžius, kaip derinti kitus stilius ir kokią kavą rinktis (beje, neblogi pusryčiai, jeigu dieną nenusimato laiko už vairo. Negalima gerti alaus pirmoje dienos pusėje?! Mimozos, juk irgi nėra be alkoholio, tad šį mitą drąsiai galite pamiršti).

– Saisonas ir Sumatra kava. Sumatra kava yra auginama Java saloje, ir taip, jos taip pat galima įsigyti Lietuvoje. Gėrimas yra žemiško, duslaus skonio, kuris puikiai išbalansuoja saison‘ą, o ypatingai tas rūšis, kurios turi vaisinius, žolelių, gėlių profilius.

– Imperinis stautas ir pupelės iš Kosta Rikos. Ryškus šios kavos charakteris tik pabrėš stipresnio stauto skonį, o dūminis kavos poskonis suteiks gilumo alaus stiliaus skonių paletei.

– IPA ir meksikietiška kava. Tokia kava dažniausiai būna šiek tiek saldesnė ir lengvesnė su lazdyno riešutų ar migdolų skoniu, kuris puikiai išbalansuoja IPA duodamą kartumą.sphot

– Raudonasis elis ir Cascara. Cascara uogos Lieuvoje šiek tiek naujiena, bet jų arbatos taip pat galima įsigyti kavinėse. Kam įdomu, cascara yra žalios, sudžiovintos kavos uogos, kurios naudojamos kaip kavos alternatyva ir pasižymi ryškiu skoniu, su tabako ir odos natomis. Šią paletę puikiai atsveria raudonojo elio karamelinis ir saldokas salyklas, todėl nemėgstantiems kavos, toks derinys – puiki alternatyva.

Kaip suderinti abu į vieną? Puikus kavos ir alaus kokteilis karštai vasaros dienai kaip šiandien.

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA