Jeigu priklausote tai pačiai instagramer‘ių kartai, kuri nepradeda valgyti, kol nepadaro to įspūdingo kadro – Jums tikrai svarbu, ką dedate į burną. Atvirai pasakius, kartais pagalvoju, kad tai puiki dieta – nes čia svarbu skonis, vaizdas, estetika ir atranka. Žinoma, vieniems estetika mėsainiai, kitiems salotoms, o dar tretiems… na tokiems smaguriams kaip aš, – desertai. Jeigu esate iš tų, kurie nuolat atsisako torto per šventes (tikra nuodėmė, sakyčiau), rekomenduoju bent paskanauti prieš išbraukiant iš savo sąrašo, nes šiuos 5 prancūziškus desertus, suderinus su craft alumi, gausite puikią skonių paletę, gerą instagram‘o kadrą ir vienetinę patirtį:

Kruasanai ir stiprus biteris (angl. Bitter).

Aluje atsiskleidžiantys duonos ir riešutiniai skoniai puikiai papildys tąsų, sviestinį kruasaną – traškų iš viršaus, minkštą viduje. Kruasanus rekomenduojame keptus Sugamour kavinėje, beje, pastaroji atsidarė ir Bernardinų sode, tad jais pasimėgauti galima ir lauke bei parsinešti degustacijai namie.

Crème Brûlée ir stautas su avižomis.

Keptas kremas su skrudintu cukrumi suderintas su alaus kavos bei šokolado sluoksniais subalansuojančiais deserto skonį – bus puikus variantas bijantiems per saldžiai. Rekomenduojame ragauti Bistro 18.

Prancūziškas citrinų tartas ir saisonas.

Šiame derinyje vienas kitą puikiai atskleidžia citrinų kremo rūgštumas, saldus zefyras bei klasikinio saisono saldus salyklas su citrusiniu finišu. Sunkiai surandamas desertas, geriausią kol kas teko ragauti Crustum kepyklėlėje, kartais pasitaiko pamatyti ir Vero Cafe virtrinose.

Braškiniai Macaron ir Lambic.

Kas nesate susipažinęs – macaron tai prancūziškas migdolinis desertas, kurio purų saldumą šiuo atveju geriausiai atskleis rūgštokas lambic. Vieni skaniausių – desertinėje Atostogos.

Šokoladiniai eklerai ir kavos porteris.

Šokoladas, šokoladas ir dar kartą šokoladas, kurį šiame duete sutramdo porterio mokos poskonis. Be abejonės, ši kombinacija reikalauja gilaus sekmadieninio atodūsio (taip, aš jau svajoju apie savo sekmadienio popietę). Nieko, ko gero, nenustebinsiu siųsdama skanauti į Ali šokoladinę, kur eklerai iš tiesų magiški.

Smagu savaitę pabaigti ir savaitgalį pradėti saldesne nata. Linkime gardžios sekmadienio popietės!

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA