Kaip išrinkti pavadinimą barui. Vieno baro istorija

Categories: Naujienos,Vieno baro istorija

Istorija tęsiasi – kitas dalis galite skaityti čia.

Kai kišenėse švogeriai švilpia

Kaimynai kaimynais, bet Lietuva vis tiek nuostabi šalis. Ypač, kai esi visiškai žalias ir pirmą kartą gyvenime bandai atidaryti savo barą su tokia formule – 0 patirties maitinimo srityje, 1 svajonė, 1 įsitikinimas jeigu darai, tai padarysi, 1 alaus someljė, 1 kategoriška savęs ieškotoja, minus 8 valandos paroje ir žiupsnelis to tokio grynai lietuviško jeigu jau tokie idiotai verslus turi. Va tada ir prasideda: kišenėse pinigų nedaugėja, bet užtat atsiranda geras draugas architektas, brolis, kuris dirba restorane, tėtis pasirodo jau daug metų statybos vadovas, o tu dar gi ir namą statei, o dar klasiokas dirba įmonėj, kur darė ventiliaciją, šiaip pažįstamas turi barą, iš desperacijos dar susirandi klientę, kuriai padarai makiažą, o ji pasirodo dar ir barmenė ir istorija nesibaigianti.

Reikia labai mylėti Lietuvą ir mažiau Facebook’o naudoti, daugiau paskambinti, pakalbėti, numesti ten kokį namioką: tai gal nori projekto Vilniuje. Ir BAM – šiaip nenori, bet nu gal, nu kaip pažįstamam… Tada dar kokį gerą juokelį apie senus laikus, žiūrėk rytoj jau ir susitinkat. Pažįstama? Aha 🙂 Žinom, žinom. Bet niekas taip nesuveda žmonių, kaip pirmas baras gyvenime arba technologinis virtuvės planas ir ventiliacija.

Pavadinimų paklodės ir lemiamas puodelis kavos

Kas yra paklodė, žmogus, sužinai tik, kai bandai išrinkti pavadinimą būsimam barui. Ne, aš nejuokauju. Prireikė 3 sheet’ų (liet. paklodžių) su dešimtimis variantų, kad pagaliau išsirinktume tą vienintelį. Koncepcija plati, asortimentas išskirtinis, bet buteliu nepavadinsi. Genėjom idėjas dienom naktim ir davėm dar pažįstamiems bei draugams piktžoles apravėti, bet, galų gale, šitaip stumiant ir ridenant, atėjo ta eureka, kai visas paklodes galėjai išmesti per langą…

Ar Jums gyvenime buvo ta akimirka, kai tiesiog žinai, pažvelgi tam asmeniui (batų porai, suknelei, naujam kompiuteriui į ekraną) ir supranti –TAS.  Ir niekas jam neprilygs, nebus geresnio, nes būtent toks yra tinkamiausias. Jokių abejonių, dvejonių ar mindžikavimų tada nebereikia. Mums pasisekė, kad lemputė užsidegė dar pradžioje, o ne po 3 mėnesių, kai visi logo ir iškabos jau turėjo būti pagamintos. Norėjom vietos, kur visi jaustųsi kaip vietiniai, kur nebūtų susivaržymų, kur ateitum po darbo, savaitgalį ar bet kurią kitą dieną ir tave pasitiktų gera nuotaika, neįpareigojanti atmosfera, geras alus, skanus maistas, ir nesvarbu atėjai vienas ar ne, visada gera kompanija. Žodžiu, visiškai konceptualiai netradicinis pozityvas Lietuvoje, tapome tokiais vieninteliais –  Local.

Bet kai aplink pavadinimą teko padaryti tik kelis piruetus, sudėtingiau buvo padėti paskutinį tašką (sutartis arba jos pasirašymas). Lietuviai nebūtų lietuviais jei nemokėtų kantriai tempti gumos. Tokie vat esame – tempikai. Yra 2 atsakomieji veiksmai – zyzti arba laukti. Kaip, kur, kurį ir kada naudoti – atskira meno šaka. Aš mėgstu tokią strategiją – iš pradžių meiliai pazyzi, tada atsitrauki, duodi atsikvėpti, nes visi žinome, kad lietuviai nemėgsta per didelio familiarumo, tada atakuoji truputį agresyviau, bet viską šiek tiek pabaigoje užpurški grietinėle (nesinori švaistyti Jūsų laiko), tada vėl atsitraukti, bet šįkart trumpesniam laikotarpiui. Dažniausiai antras kartas jau duoda šiokį tokį rezultatą. Jeigu vis dar jokio judesio nesulaukėte, tada trečia ataka jau tiesiai į tašką, prie reikalo ir be derybų. Kai nebeveikia el. paštas – judate prie telefono skambučių (1 kartą per dieną kaip tėve mūsų, varote, kol atsilieps). Va tokiais manevrais ir pritūpimais, sugebėjome padėti tašką sutarties pasirašyme – iš pradžių teko pašalinti Agentę, kuri tempė stipriausiai,  tada šiek tiek spustelti savininką, su kuriuo teko pradėti viską iš pradžių, kas jau buvo pradėta su Agente. Tada šokis dėl įvadų galingumo ir grėsmė virtuvei – gausim, negausim, kokius gausim, kada gausim, kaip sutartyje įrašyti. 3 susitikimai gyvai prie puodelio kavos dėl 1 sakinio pakeitimo ir trumpų punktų sąrašo, ir galų gale, kartu su įspūdingom telefono sąskaitom, turėjome ir sutartį. Pasirašytą. Beliko padaryti reveransą po pasirodymo ir pradėti kitą veiksmą…

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA