Ką privalo aplankyti alaus mylėtojas prieš išmušant paskutiniajai (3)

Categories: Alus,Naujienos

Keliaujame toliau ir baigiame savo 15-uką paskutiniais lankytinų vietų pasiūlymais (čia skaitykite pirmąją ir antrąją dalis).

  1. Škotija – Brew Dog barai

Apie šį bravorą galėjote išgirsti, kai 2008 metais jie išvirė stipriausią alų Jungtinėje Karalystėje, arba kai 2010-aisiais jie pagamino vieną brangiausių pasaulio alų ir išpilstė jį į butelius, apvilktus iškamšomis. Ir nors šis bravoras turi barų, įsikūrusių visoje Anglijoje, rekomenduojame aplankyti juos Škotijoje, kur ir buvo sugalvota bei įgyvendinta šių kontraversiškų aludarių svajonė įkurti bravorą. Kurį barą bepasirinksite,  visur galėsite paragauti plataus bravoro asortimento, pasimėgauti puikia atmosfera, muzika, o išsirinkti visuomet padės meniu puikiai išmanantis personalas.

Daugiau apie Brew Dog rasite čia.

  1. Vagabund bravoras Berlyne

Ir sukame atgal į Vokietiją. Kodėl būtent šis bravoras? Žinome, kad craft alus verdamas mažomis partijomis, – ši darykla gamina ypač nedidelius kiekius ir yra nano-bravoras (darykla, kuri vienu metu gali išvirti mažiau nei 325 litrų alaus). Vagabund pajėgumai matuojami tik 180 litrų, todėl kiekvienai rūšiais skiriama itin daug dėmesio bei kruopštaus darbo ir tai atsispindi produkcijos skonyje. Aplankykite jų barą Berlyne ir įsitikinkite patys, o ir barmenai galės daugiau papasakoti apie tai, kaip atrodo alaus gamybos procesas tokio tipo darykloje.

Sužinokite daugiau apie Vagabund čia.

  1. Miunchenas – Oktobefest festivalis

Negali būti alaus mylėtojas ir bent viena ausimi nebūti girdėjęs apie rudenį vykstantį Oktoberfest festivalį. Bet jeigu su alaus kultūra susipažįstate tik dabar, praplėsime Jūsų akiratį – tai 2 savaičių festivalis, skirtas Bavarijos alui, kasmet sutraukiantis apie 6 milijonus lankytojų, kurie pastarojo suvartoja daugiau negu pataria gydytojai, dažniausiai dėvi odines kelnes, užkanda tokiu mėsos asortimentu, nuo kurio raibsta akys, o desertui kramsnoja žmogaus galvos dydžio riestainius. Ne, mes nė kiek neperdedame. Tai vienas žinomiausių alaus festivalių pasaulyje, ir jeigu jame dar neteko lankytis, tai  be abejonės nepamirštamas renginys tiek alaus mylėtojams, tiek nieko apie šį gėrimą nežinantiems.

Daugiau apie šių metų festivalį sužinosite čia.

  1. Čekija – Budvar bravoras

Vienas žinomiausių pasaulyje prekinių ženklų – Budweiser, kuris dažniausiai asocijuojamas su JAV, iš tiesų visai nebuvo sukurtas Amerikoje. Jis gimė  České Budějovice miestelyje, kuris įsikūręs visai netoli Prahos ir be Pilsen‘o yra kita alaus entuziastus traukianti vieta. Budvar – toks originalus Budweiser pavadinimas, o išvirtas jis buvo bravore, kuris nutolęs 2 valandų kelionės automobiliu atstumu nuo Prahos oro uosto. Nuvykę į daryklą, galėsite susipažinti ne tik su šio alaus istorija, bet ir iki soties padegustuoti pačios produkcijos.

Daugiau apie bravorą sužinosite čia.

  1. Paskutinė stotelė – Bristolis

Arčiau namų – Bristolyje, kaip ir visoje Jungtinėje Karalystėje, išpopuliarėjęs The Brewhouse and Kitchen, žymus savo alaus ir maisto derinimo kultūra. Kodėl verta aplankyti jų bravorą?! Na alus ir burnoje tirpstantis maistas yra viena priežastis, bet ekskursiją po daryklą rekomenduojame ypatingai tiems, kurie slapčia svajoja mesti nuobodų darbą biure ir tapti aludariais, kadangi čia vieną dieną galėsite pats pabūti aludariu ir išvirti savo alų. Dienos pabaigoje galėsite parsivežti nedidelę statinaitę bravoro produkcijos arba sugrįžti po kelių savaičių ir pasiimti savo pačių pagamintą alų!

Užsiregistruokite čia.

Jeigu planuojate savo atostogas ir jų metu lankysitės netoli šių vietų, būtinai užsukite ir praturtinkite savo kelionę gardžiais įspūdžiais, nesvarbu, kaip daug išmanytumėte apie alų, šios vietos be abejonės įstrigs atmintyje.

Straipsnio šaltinis.

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA