Biržų alaus darykla įtariama sukčiavimu

Categories: Naujienos

Praėjusį antradienį „Biržų aluje“ darbai buvo stabdomi. Iš pradžių kriminalistai administracijos darbuotojams nurodė sėdėti ir niekur neiti. Vėliau užsidarė gamybinių patalpų durys, kai kurie darbuotojai ėjo į namus. Valstybinės mokesčių inspekcijos operatyvininkai iš Vilniaus atliko patikrinimą ne tik įmonėje, bet ir šalia įsikūrusioje firminėje alaus parduotuvėje.


Kalbinti įmonės darbuotojai gūžčiojo pečiais ir sakė, kad nežino nieko, kas čia vyksta. Jie atėjo į darbą ir rado būrį kriminalistų. Kiti netgi pagalvojo, kad anksti ryte į alaus daryklą atvyko ekskursija. Tik vėliau suprato, kad čia – operatyvininkai.


Kol vyko krata, įmonės teritorijoje stovėjo direktoriaus Juozo Narinkevičiaus visureigis. Paties direktoriaus kai kurie darbuotojai teigė nuo ryto nematę. Žmonės puse lūpų kalbėjo, jog apie galimai nusikalstamą veiklą įmonėje operatyvininkams galėjo pranešti iš čia atleisti darbuotojai. Pastaraisiais metais darbuotojų kaita bendrovėje buvusi didžiulė.


Itin didelė ji buvusi tarp vairuotojų. „Tie, kas ieškojo teisybės, čia nebedirba“, – kalbėjo viena moteris.
Ji minėjo iš darbo išėjusį sandėlininką, vairuotoją. Dėl atleidimo ir kitų sąlygų jie su įmonės vadovu ginčijosi Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisijoje.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis trečiadienį „Šiaurės rytams“ patvirtino, kad dėl „Biržų alaus“ pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius, kuriuose minimas sukčiavimas, apgaulingas apskaitos tvarkymas, dokumentų klastojimas, neteisingų duomenų apie pelną pateikimas. Pagal kai kuriuos išvardintus Baudžiamojo kodekso straipsnius numatomas laisvės atėmimas iki 8 metų.


R. Matonis patvirtino, kad tiriant šią bylą sulaikytas vienas asmuo.
Redakcijos neoficialiomis žiniomis, tyrimas dėl galimos prekybos alumi „į šoną“ buvo atliekamas nuo šių metų balandžio mėnesio. Tačiau surinkti duomenys siekia laikotarpį nuo 2009 metų.


Nelegali prekyba galėjo būti vykdoma dideliu mastu. Nepatvirtintais duomenimis, ji galėjo siekti nuo 300 000 iki 350 000 eurų per metus.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai turėjo informacijos, kad UAB „Biržų alus“ šalia legalios produkcijos gabena tiekėjams ir nelegalią.

Straipsnio šaltinis Šiaurės rytai.

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA