Ar nekilnojamojo turto agentai tikrai reikalingi? Vieno baro istorija

Categories: Alus,Naujienos,Vieno baro istorija

Vieno baro epas tęsiasi – čia skaitykite pirmąją, antrąją ir trečiąją dalis. Nieko nelaukę neriame toliau.

Dar truputis žemės ant viršaus

Jei Dievas uždaro duris, atveria langą, o šiuo atveju tai visą stiklinę sieną – nes visai netrukus išdygo patalpos nr. 2, kurių vieta, dydis ir potencialas prilygo…Sunku ir rasti palyginimą, nes apžiūrėjus, protelis truputį suskystėjo ir visos koncepcijos ištekėjo pro plačiai atvipusį žandikaulį. Dar iki rašant šiuos žodžius nesusilipdėme visko atgal, nes būna dalykų, kurie tiesiog išmuša pagrindą iš po kojų visomis prasmėmis. Po pirmo epizodo tikrai nesitikėjome tokio greito pasisekimo, bet čia jau užsukome šiek tiek už finišo linijos. Apžiūrėję patalpas nr. 2, ilgai kaip ir negalvojome, nebuvo čia ir ką galvoti – gavai tokią Dievo dovaną, tai tik imk ir neverkšlenk apie išaugusias investicijas, o geriau laužyk galvą kaip jas ištempsi, nes kaip žinome baro sėkmės mantra pradinėje stadijoje sudėtingumu nekvepia – VIETA, VIETA, VIETA, AMEN.

Vis dėlto, šią euforiją pertraukė netikėtas šeštadieninis skambutis iš Vokietijos. Patalpos nr. 1 dar galėjo išnerti iš savo užmaršties – mat, pasikeitė pastato unikalusis numeris, apie ką mus informavo savininkas, gyvenantis užsienyje, ir kuriam, matyt, visas tas nuomos reikalas jau buvo gerokai pabodęs. Keista, bet tuo metu su objektu dirbanti agentė šių smulkmenų nežinojo, ir teko įsikišti pačiam vyriškiui, kuris davė patalpų administratoriaus kontaktus. Jo supratimu, patalpos nr. 1 dabar priklausė pastatui, kuriame buvo tik 2 nuosavybės, abi negyvenamos – vertimas, licencijos kaip ir nebereikia (nereikia, jeigu namas ne daugiabutis, t.y. jame yra ne daugiau kaip dvi gyvenamosios paskirties patalpos, kurios sudaro mažiau kaip 50 proc. namo ploto) . Savaitgalis prabėgo šokuojant nuo kojos ant kojos ir laukiant pirmadienio, kai paskambinus administratoriui sužinojome naująjį unikalųjį numerį ir užsakėme naują pažymą iš RC. Daug vilčių nedėjome, nes nukritus patalpoms nr. 2, karmos taškai kaip ir buvo užbraukti, tai dvi dovanos, jau būtų perviršis, bet tarpusavyje pasitarėme, kas būtų jei būtų, ir kaip dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, ir jeigu jau tas arklys atsiras, paimsim abu.

Tai va, brangieji, karma yra – skambutis iš RC. Patalpos tuo unikaliu tikrai tik 2, bet situacija gali pasikeisti, jeigu savininkai persiregistruos. O jeigu ne? Juk neprivaloma, kaip tada? Teikdamas licenciją, juk privalai pateikti oficialų dokumentą iš RC, prie kurio pridedami sutikimai, ir jeigu tame dokumente tik 2 ne gyvenamosios paskirties patalpos – dar viena spraga?! Tikrai taip, bet prislopinęs simptomus, ligos neįveiksi, o mes mikstūrą kartojom – laiškas savivaldybei (su telefono numeriu paraše – sunku Lietuvoj pasimokyti net ir iš savo klaidų), kitą dieną skambutis. Tas pats linksmas balsas, kur persidirba nuo rašymo: tad ne brangieji, duomenų bazė (su tokia tvarka sekė abejonės pastarosios egzistavimu), rodo kad patalpų name yra daugiau, ir nesvarbu, ką rodo oficialus išrašas, kurį privalu pateikti norint gauti licenciją, – nepilnas dokumentas būtų palaikytas melagingu, ir Jūs (ne RC, ne kita institucija, kuri atsakinga už tokių tvarkingų įstatymų leidimą) būsite baudžiamas už tokios informacijos pateikimą. Išvada – turi priversti visus persiregistruoti, ir tada pradėti visus šokius iš pradžių.

Epitafija – kiek nesimokytum, vis kvailas paliksi. Švelniai užberiame paskutinę žemių saujelę ir judame toliau.

2 dublis. Patalpos nr. 2

Yra agentai, ir yra AGENTAI

Lietuva yra labai maža šalis, kur maršrute Karoliniškės–Senamiestis– Konstitucijos pr. Brado Pitt’o greičiausiai nesutiksi, bet visada gali rasti nors ir miniatiūrinę savadarbę kopijėlę. Na taip, būna su gerbiamais mūsų nekilnojamo turto agentais, kurie susivilioję tuo 300-2000 € atlygiu (pasirodo talento lygiai agentūrose svyruoja taip stipriai) pasikloja savo raudoną kilimą. Pirma fotosesija, reprezentacija ir 0 performanso. Na gal ne visai 0, bet interesai minimalūs. Ir nėra kuo čia labais stebėtis, tų 2000, ko gero, negauna, ir vienintelis progresas tada jau būna vidinės asmenybės puoselėjimas, kas labai sveikintina.

Kas nelabai džiugina – nuomos sutartis, kuri iš agentūros ateina su prierašu na čia gal ir nelabai tinkama, nes ir su anglų kalba. Teko kažkada mokyti žmogų kaip su Mac’u trinti Backspace klavišu, bet Delete tai universalus variantas, naudotis gali visi. Nieko baisaus, panaudojom patys – dar panaudojom ir teisininką, ir pagrindines sąlygas su patalpų savininku be agentės išsiaiškinome, kuri sugebėjo tik vakare paskambinus išbambėti, kad čia tie punktai išimti iš konteksto ir niekas čia neaišku, prašome atsiųsti pabaigtą sutartį. Pabaigėme patys.

Pasirodymo finalas – savininko klausimas o ką ta AGENTĖ dirba?. Aha, mums irgi įdomu. Į visus klausimus apie pastatą atsakymai – Neseniai perėmėm, išsiaiškinsiu

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA