Nė vienas aludaris šiuo metu nestrikinėja pavėjui politikos vėjams – greičiau atvirkščiai, nes pastarieji, ne tik, kad priešpriešiniai, bet ir apie kokią nors amortizaciją negali būti nė kalbos: kad prasispirtum į priekį, reikia gerokai įtempti kantrybę. Kaip ten bebūtų, tokiais momentais kai kurie savo emocijas išlieja begalinėmis tiradomis, ne visuomet užpildytomis pačiais korektiškiausiais terminais, kiti stengiasi nereaguoti ir nukreipti dėmesį išeičių bei geriausių sprendimų paieškoms, o treti galbūt griebiasi maldų šventiesiems. Gal nustebinsime, bet tokių, kurie pagloboja sunkių dienų alinamus aludarius ir alaus kultūros mylėtojus, išties yra nemažai. Vis dėlto, tai nėra staigmena, bažnyčia, žinoma, nepritaria girtuoklystei, bet apeigų metu aukojamas ne bet kas, o vynas, o taip pat ir daugumoje vienuolynų šimtmečiais buvo ir vis dar yra verdamas alus, todėl tokia sąsaja išties neturėtų stebinti. Kas įdomu, tai šių personažų atlikti žygdarbiai, kuriais be vienos kitos pintos patikėti tikrai sunku.

  Švientieji Arnoldai. Pirmasis – Arnoldas iš Soissons regiono, kuris, kaip manoma, savo paskatinimu Oudenburg miestelio (Belgija) gyventojams gerti alų, išgelbėjo juos nuo maro (iš tiesų, maras sklido dėl blusų įkandimų, o alaus vartojimas galėjo greičiau sustabdyti choleros plitimą, bet ir dėl to, galima būti dėkingais). Šis šventasis dažnai tapatinamas su Arnoldu iš Metz regiono, kuris savo šlovę įgavo, kai kaimiečiai apsilankę abatijoje, kurioje buvo laikomi jo palaikai, nerado pakankamai alaus troškuliui numalšinti ir sukalbėjus maldą, rezervai stebuklingai pasipildė. Na, moksliškai to paaiškinti, ko gero, nepavyks, bet štai pirmasis Arnoldas (iš Soissons), yra laikomas apynių globėju bei jo vardas yra tapatinamas su tam tikromis alaus virimo inovacijomis, todėl sąsaja su aludaryste ir Arnoldais tikrai egzistuoja.

Universalioji Brigid iš Airijos. Manoma, kad Brigid gyveno 5-ame amžiuje ir buvo gana universali moteris, mat, yra tituluojama kaip kaip melžėjų, pribuvėjų, gyvulių ir naujagimių globotoja. Kartu jai priskiriami ir alaus stebuklai: pasakojomos legendos kaip ši moteris neva juo pagirdžiusi ištroškusią raupsuotojų koloniją, kurią tuo metu slaugiusi. Žinoma, sunki liga galėjo priversti žmones matyti nebūtus dalykus, bet jeigu ateis laikas, kai Jūsų pintoms grės rimtas pavojus, nepamirškite į maldas įtraukti ir Brigid.

Aludarių globėjas – Nikolas. Manoma, kad šis šventasis keliaudamas po 4 amžiaus Turkiją, pakliuvo į smuklę, kur trys keliautojai buvo apiplėšti ir žiauriai nužudyti. Nikolas meldėsi, kad jie būtų prikelti ir nuo to laiko yra laikomas keliautojų ir aludarių globėju. Taip pat, ši asmenybė kartais yra tapatinama su tradiciniu amerikietiškuoju Santa Klausu: pora pasakojimų byloja, kad jis neva mėtęs kraičius per kaminus į netekėjusių vargšių merginų namus, kita versija teigia, kad tai buvę saldainiai ir dovanėlės vaikams. Žodžiu, vyrukas prasisuko nuo Turkijos iki stogų.

Drąsuolis Večeslavas. Večeslavas iš Čekoslovakijos ne tik aktyviai skleidė krikščionybę, bet ir uždraudė įvežti Bohemian apynius į Čekiją, taip apsaugodamas nacionalinius apynių pasėlius ir vietos augintojų interesus. Dėl savo įtakos ir drąsių poelgių, galų gale, kažkam neįtiko ir buvo nužudytas.

Nuodėmingasis Augustinas. 4-ojo amžiaus, iš Hippo miesto kilęs šventasis savo gyvenimo pradžioje puoselėjo gana hedonistiškas vertybes – nuo girtuoklystės iki protu nesuvokiamų malonumų, Augustinas sugebėjo susiimti ir apsukti savo poelgius 180 laipsnių, t.y. brandą ir senatvę praleido atgailaudamas už jaunystės nuodėmes, netgi parašė savo nuodėmes išpažįstantį veikalą Išpažintis. Kaip ten bebūtų, aludariai minėdami Augustino vardą, kreipiasi į jaunesniąją, labiau pašėlusią versiją, kuri, ko gero, būtų labiau linkus atleisti smulkius moralinius nuokrypius 😊

Jūsų asmeninis pasirinkimas, kuri iš šių figūrų įkvepia eiti dvasingesniu keliu, kaip ten bebūtų, iš šių istorijų ir fakto, kad tokios legendos, iš tiesų, egzistuoja, galime tikrai pasimokyti tolerancijos požiūrio alkoholio vartojimo klausimu.

Straipsnio šaltinis.

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA