5 klausimai VAF’est organizatoriams

Categories: Alus,Naujienos

Neseniai dalinomės žinia apie Vilniaus alaus festivalį ir suskubome klausimais atakuoti pagrindinių festivalio organizatorių, net dviejų alaus someljė, Ričardo Barakūno ir Vidmanto Čičelio – kas, kaip, kur, pasakoja organizatoriai:

  1.    Tai, ko gero, bus klausimas, į kurį dabar atsakinėsite dažnai, bet kaip gimė idėja surengti Vilniaus alaus festivalį?

Cha cha, tai yra pirmas visų klausimas. Na, kadangi mums abiems teko nemažai pakeliauti ir apsilankyti daugybėje panašių renginių, idėja kažką tokio surengti ir Lietuvoje kirbėjo jau seniai. Vilnius  yra labai puikus miestas, turintis savo kultūrinį identitetą, bei laikui bėgant tampantis vis atviresnis naujovėms – pagaunantis trend’us, todėl suburti craft aludariams iš viso pasaulio geresnės vietos ir negalėtų būti. Mūsų kaimynai, lenkai, estai, – visi turi craft festivalius, o kuo mes prastesni?! Kodėl Vilnius negali turėti savo alaus festivalio?! Šį klausimą neseniai uždavė ir Rimvydas Valatka, iki VAF oficialaus paskelbimo tebuvo likę pora dienų – juokėmės, kad tai buvo ne šiaip sutapimas, bet ženklas, jog judame tinkama linkme. Vilnius yra kultūra, ir tai ideali vieta craft kultūrai atsiskleisti. Iš pradžių festivalis buvo tik idėja, bet su Ričardu sukrutome, prijungėme dar keletą entuziastų ir startavome – apie tai, koks bus renginys, kiek bravorų turėsime dar negalvojome, žinojom, kad jeigu darysime, tai tik tokį, kuriuo būtume patenkinti ir galėtume didžiuotis, o mes būdami someljė esame linkę nustatyti aukštus standartus.

  1.    Su kokiomis didžiausiomis kliūtimis susidūrėte organizuodami tokio masto renginį? Ką buvo sunkiausia numatyti?

Na pirmasis sunkumas buvo tinkama erdvė – kur ir kaip visus sutalpinti, kur būtų patogus susisiekimas ir gana, žinoma, Vilniaus, apie kurią atskirai informuoti nereikėtų. Paieškos užtruko kelis mėnesius, gvildenom visokias idėjas ir viešbučių rūsius, ir verslo centrus, kol galų galiausiai, apsistojome ties Loftu. Esame labai patenkinti šiuo sprendimu: erdvė charizmatiška, turime daug ploto įgyvendinti visiems savo kūrybiniams sprendimams, o ir Lofto komanda labai draugiška ir savo idėjų nevengia pamėtėti, visi esame suinteresuoti surengti kuo kokybiškesnį renginį.

Bet, ko gero, pats sunkiausias aspektas yra visko suvaldymas vienu metu – turime pagalvoti ir apie aludarius, ir apie maistą, muziką, stalus, kitus dalyvius, renginius iki menkiausios detalės. Gerai, kad ne dviese, o tai, ko gero, dirbti neliktų laiko. Suradus vietą, pradėjome lipdyti viską po trupinėlį, kiek aludarių norime turėti, ką kviesime – ir tuomet prasidėjo rėmėjų paieškos, diskusijos su aludariais, bet laimei, viskas kol kas pagal planą: pranokome lūkesčius su 36 aludariais iš 15 šalių ir skaičių iki festivalio dar greičiausiai padidinsime, nes sulaukėme ir nemažai norinčių prisijungti po festivalio paskelbimo. Labai džiaugiamės dalyviais iš JAV, Lagunitas, Bear Republic, Stone Brewing, nes kaip žinia, jokiame festivalyje Lietuvoje šie aludariai nėra lankęsi ir paragauti jų alaus daugeliui gali būti vienintelė proga gyvenime.

  1.       Kodėl, Jūsų nuomone, Lietuvoje apskritai reikia tokio festivalio? Ypatingai šiuo metu, kai bet kokia asociacija su alkoholiu yra vertinama neigiamai.

Būtent šiuo metu jo labiausiai ir reikia. Kaip rodo istorija, draudimais nieko neišspręsi – tik žmonių švietimas, kultūra, gali išspręsti bėdas, prieš kurias šiuo metu kovojama. Craft alaus kultūra neskatina alkoholizmo, tai yra klaidingai suvokiama koncepcija – festivalyje alus nebus maukiamas iš bambalių, čia bus mokoma alų ragauti, įvertinti jo skonį, istoriją, kokybę, aludario meistrystę. Turėsime 200 skirtingų alaus rūšių, įsigiję bilietą lankytojai galės kasdien padegustuoti po 100 – kiekvienai dienai aludariai bus paruošę skirtingą asortimentą, kad netektų dvi dienas iš eilės ragauti to paties.

Vertinant apskritai, alkoholizmas nėra simptomas, tai yra liga, išbraukus jos sukėlėją, susirgusio tu neišgydysi, nes jis jau užsikrėtęs. Galbūt reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip padėti žmonėms, kurie patys nesusitvarko su šia priklausomybe, ir kaip mokyti tautą vartoti alkoholį taip, kad tokia priklausomybė niekuomet neišsivystytų?! Todėl ir manome, kad VAF šiuo metu yra atsakymas į kylančias problemas, šiuo festivaliu siekiame mokyti apie alaus kultūrą, atkreipti dėmesį, kad alų kaip ir tortą, reikia vartoti su saiku, įvertinant kiekvieną gurkšnį. Saikas yra visa ko atsakymas.

  1.       Kaip festivalis buvo sutiktas Lietuvos alaus bendruomenėje? Ar daug entuziazmo ir palaikymo sulaukėte?

Kontraversiškai 😊 Niekam ne paslaptis, kad prie festivalio rėmimo prisidėjo Vilkmergės alus. Ar tai įtakojo festivalio kokybę?! Tikrai taip, galėjome surengti didesnį ir kokybiškesnį renginį nei planavome. Ar tai kažkaip lėmė mūsų šališkumą?! Ne, tai yra craft alaus festivalis ir jį organizuojame mudu su komanda draugų ir kolegų – apie jokį pelną net nesvajojome, tai yra idėjinis projektas ir palaikymas mums yra svarbus. Žinoma, vertinimų  buvo visokių, vieni labai džiaugėsi, kiti peikė, kad neva nesame pakankamai nepriklausomi, bet visiems neįtiksi ir nepatiksi. Mes norėjome padaryti šventę visiems, bet ar Jūs pasirinksite švęsti, ar niurzgėti ir peikti, čia jau jūsų asmeninis pasirinkimas. Kaip žinia, negatyvo tautai netrūksta, na bet su VAF tikimės jį šiek tiek išsklaidyti.

  1.       Kaip organizatoriai gal galite išskirti, į ką labiausiai vertėtų atkreipti dėmesį artėjančio festivalio metu?

Cha cha, nuo ko čia pradėti. Žinoma, ant pjedestalo bus alus – 200 rūšių! Tikrai sustokite prie kiekvieno bravoro, jei ne paragauti, tai pakalbėti. Apie JAV aludarius jau užsiminėme, bet bus ir komanda iš Vokietijos Weihenstephan, iš seniausio veikiančio bravoro pasaulyje – visi aludariai turi savo istorijas, mėgsta dalintis 😊 Aišku, nespėję prie visų sustoti, su dauguma susipažinti galėsite ir renginių metu, nes jiems turėsim 2 atskiras sales. Bus daug gyvos muzikos, skanaus vietoje gaminamo maisto, degustacijų, pramogų, – sunku viską ir aprėpti. Iš tikrųjų kviečiame visus, kurie nori susipažinti su alaus kultūra, sutikti naujų žmonių, ir praleisti dvi nepamirštamas dienas.

 

Daugiau informacijos apie renginį ir bilietus įsigyti galite čia: https://goo.gl/FQhiHC

www.vafest.lt

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA