4 Raudonų plytų dirbtuvių IPA ir, kur jų ragauti

Categories: Alus,Naujienos

     Tarptautinė IPA alaus diena visame pasaulyje švenčiama nuo 2011 m. Šią dieną viso pasaulio alaus mylėtojai, aludariai ir entuziastai kelia į viršų moderniosios aludarystės kultinio alaus stiliaus IPA (India Pale Ale, šviesusis Indijos elis) taures.

Siekdami puoselėti alaus kultūrą kartu virti alų kvietėme barmenus, žmones, kurie kasdien prisideda prie to, kaip mes matome alų.

O rugpjūčio 3 d., ketvirtadienį, mes, „Raudonų plytų“ alaus dirbtuvės, kartu su visu pasauliu kartaus skonio mėgėjus kviečiame pasimatuoti karčią putą ant ūsų.

IPA alaus dieną minėsime trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Šiai dienai pasiruošėme rimtai ir pasiraitoję rankoves su 12-ka Lietuvos barų, mūsų dirbtuvėse sukūrėme 4-ias skirtingas IPA rūšis:

  • Belgian IPA – „Banguotos mintys“;
  • American IPA – „Rąstas tinkluose“;
  • British IPA – „Pakeltas inkaras“;
  • Imperial IPA – „Undinių dainos“.

Alų pristatome tiesiai iš mūsų eksperimentinių dirbtuvių, todėl jo labai mažai, kiekvienas baras turės vos po 30-ies litrų statinę pačių gaminto alaus. Bijantiems, kad pasibaigs nė neparagavus, neverta nusiminti – situaciją gelbės mūsų kultiniai „Bocmano ūsai“.

Prieš du mėnesius, su pirmaisiais barų piratais, įžengėme į „Raudonų Plytų“ alaus dirbtuves tikėdami, jog barmenai žino geriausiai, kokį alų Jums pasiūlyti.

„Belgian IPA – Banguotos mintys“ virėme drauge su „Bukowski“ Vilniuje, „Bukowski“ Klaipėdoje ir Kauno „YZYbar“ barais. Šis 7,5% stiprumo IPA alus buvo fermentuojamas su belgiškomis mielėmis, derinant apynių kartumą ir aromatus su belgišku charakteriu.

„American IPA – Rąstas tinkluose“, virtas su Vilniaus „Distilerija“, Kaunos „Rocknrolla bar&kitchen“ ir Klaipėdos „Kaštonas/ChestNut“ barais, vilioja amerikietiškų apynių citrusinių vaisių aromatais ir stipriu kartumu.

„Imperial IPA – Undinių dainos“ virėme su Vilniaus „Portobello“,  Klaipėdos „Portobello“ bei Kauno „Kultūra“ ir „Kamerinis“ barais. Stipraus „kūno“ alaus pasižymi galingu kartumu ir stipriais apynių aromatais.

„British IPA – Pakeltas inkaras“ sukurtas pasitelkus Vilniaus ir Kauno „Republic“ barmenų bei Klaipėdos „Fakso“ merginų pajėgas. Britiško stiliaus elis išsiskiria žalio apynio kvapu ir turtingais žolelių aromatais, primenančiais medžių lapus ir mišką.

Vilniuje: „Portobello“, „Distilerija“, „Bukowski“, „Republic“.

Kaune: „Rockenrolla“, „Kultūra“, YZY, „Republic“.

Klaipėdoje: „Portobello“, „Bukowski“, „Faksas“ bei „Kaštonas“ Nidoje.

« 1 2 »

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA