Jeigu kada nors svajojote atidaryti savo bravorą, Jus greičiausiai suviliojo idėja išmainyti biurą ir konferencijų skambučius į svaiginančius alaus aromatus ir galimybę būti pačiam sau bosu, organizuoti tokias kietas veiklas kaip receptų bandymo tvarkaraščius, grupių ir foodtruck‘ų užsakymus reklaminiams renginiams, pavadinimo kūrimą, etikečių dizainą ir dar daugybę fainų dalykėlių. Deja, kaip kad viename interviu sakė Sakiškių aludariai – realybėje romantikos nedaug. Ir tokie įspūdžiai ne vien iš jų lūpų: JAV bravoras Dry County Brewing pasakoja apie savo patirtį, nuo visai žalių iki sėkmingai besiplečiančių.

Pirmiausiai – svarbu ne tik mokėti virti, bet ir parduoti

Pirmieji Dry County alūs nebuvo išvirti Džordžijos valstijoje, bet už 450  mylių esančioje Misisipėje – patalpos taip nutolę nuo tikslinės auditorijos, buvo geriausia, ką sau galėjo leisti bravoro įkūrėjai su banko paskolomis, kurias tuo metu buvo pasiėmę. Vis dėlto, viena sąlyga buvo: jie turėjo įrodyti, kad gali parduoti savo alų Džordžijos valstijoje, kadangi pirminis planas buvo virti būtent čia.

Viena iš didžiausių problemų, su kuria susidūrė: kad nors ir puikūs aludariai, apie pardavimų specifiką draugai nieko neišmanė. Važinėdavo per barus, bandydami įtikinti barmenus užsakyti jų alų, tačiau šiems pasakius, kad visi kranai užimti, keisdavo taktiką. Pasiteiravę, kuris keg‘as prie pabaigos, prisiparkuodavo bare tokiam laiko tarpui, kuris leistų minėtąjį alų pabaigti iki galo ir vietoj tuščio keg‘o įsiūlyti saviškį. Kartą porai teko kviestis pastiprinimus, nes laukė nemenka užduotis susidoroti su pintomis moliūgų sidro.

Vis dėlto, galų gale, draugai sugebėjo surinkti pakankamai finansų, kad atidarytų savo bravorą Džordžijoje, ir nuo baro kėdžių pasitraukė prie komandos formavimo.

Patirtis nėra svarbiausia

Kad bet kuri įmonė veiktų sėkmingai, reikia, kad į priekį ją vestų vieninga komanda. Bravoro įkūrėjai tai puikiai suprato, todėl atsirinkdami komandos narius vertino ne tik žinias ir patirtį, bet ir norą virti alų, tobulėti bei būti dalimi kažko šaunaus. Ieškojo žmonių, kuriems alaus virimas būtų gyvenimo aistra ir pagrindinis pomėgis. Ir jiems pavyko. Komanda nuolat stebina išradingumu ir naujais  eksperimentais, – ir tai matyti rezultatuose. Dry County alūs jau yra laimėję nacionalinių konkursų, JAV. Nebaisūs jiems ir iššūkiai – vyrukai juokauja, kad įrangai prižiūrėti yra ne vieną naktį bravore, ir kartais čia praktiškai gyvena.

Žvilgsnis į ateitį

Aludariai nežada nurimti, kadangi bravoro pajėgos auga, jie pradeda kreipti daugiau dėmesio į įvaizdžio formavimą, bendradarbiavimą su kitais craft‘ais ir buvimo craft kultūros dalimi. Šiai komandai jokios aukos nėra per didelės – juolab ne kelios pintos moliūgų sidro ar nakvynės bravore.

Ir tai tik viena patirtis – norite virti alų, šaunu! Jeigu mokate tai daryti ir dar darote neprastai, dar geriau, bet ar tikrai galėsite kurti sėkmingą verslą, juk tai apima daug daugiau smulkmenų, apie kurias, ko gero, iš pradžių net nesusimąstėte. Visuomet geriau mokytis iš svetimų klaidų ir sėkmių, o Dry County pavyzdys tik vienas iš daugelio, kuris gali padėti tobulėti ir augti ateityje.

Facebook Komentarai

Related Post

Parašykite komentarą

CAPTCHA